פורום קידום אתרים 50 אחרונות מערכת למקדמי אתרים כלי קידום אתרים מילון קידום אתרים צרו קשר
חדשות קידום אתרים
חדשות קידום אתרים » Microsoft Bing משתמשת בתוצאות החיפוש של Google
Microsoft Bing משתמשת בתוצאות החיפוש של Google
פורסם ביום שישי, 4 בפברואר, 2011

גוגל

Google טוענת כי Microsoft Bing משתמשת בתוצאות החיפוש של Google, ומסבירה איך היא הגיעה למסקנה הזו.

הכל התחיל בחיפוש של המונח Tarsorrhaphy, המציין הליך כירורגי נדיר על העפעפיים. בקיץ 2010, Google בדקו את תוצאות החיפוש על השאילתה עם איות שגוי: Torsorophy. מנוע החיפוש החזיר את האיות הנכון והציע תוצאות עבור השאילתה המתוקנת. באותו זמן, ל-Bing לא היו תוצאות עבור השאילתה על שגיאת הכתיב. מאוחר יותר בקיץ, Bing התחילו לתת את התוצאות הראשונות שהתקבלו ב-Google, אך ללא תיקון האיות. זה נראה חשוד ל-Google: איך הם יכלו לתת את התוצאות הללו ללא האיות המתוקן? אם הם ידעו את האיות הנכון, הם יכלו להחזיר תוצאות רלוונטיות יותר עבור השאילתה המתוקנת.

בחודשים הבאים, Google ראו שדפים מתוצאות החיפוש שלהם מופיעים מאוחר יותר ב-Bing בתדירות עולה לכל סוגי השאילתות: פופוליות, נדירות, חריגות ועם שגיאות כתיב. אפילו תוצאות חיפוש ש-Google מחשיבה כבעיות באלגוריתמים שלהם - הופיעו ב-Bing.

החשדים התחזקו באוקטובר 2010, כש-Google הבחינו בעליה בתדירות שבה תוצאת החיפוש הראשונה שלהם הופיעה ראשונה גם ב-Bing, עבור מגוון רחב של שאילתות. כדי לבחון זאת, Google יצרו כ-100 "שאילתות סינטטיות" שלא מצפים שמשתמש יקליד אותן (כמו: hiybbprqag). עבור כל שאילתה סינתטית הם הכניסו כתוצאה הראשונה דף ייחודי (אמיתי) שלא היה לו שום קשר לשאילתה.

בהמשך, הם נתנו ל-20 ממהנדסיהם מחשבים ניידים שבהם מותקן Microsoft Windows חדש המריץ Internet Explorer 8 עם סרגע הכלים Bing. כחלק מתהליך ההתקנה, הם הוסיפו את תכונת ה-"Suggested Sites" של IE8 והסכימו לאפשרויות ברירת המחדל של סרגל הכלים של Bing.

הם חיפשו את השאילתות הסינטטיות ב-Google ולאחר מס' שבועות התוצאות החלו להופיע גם ב-Bing.

Google טוענת ש-Bing משתמשת בשילוב של: 

  • IE8, שיכול לשלוח מידע ל-Microsoft דרך תכונת ה-"Suggested Sites".
  • סרגל הכלים של Bing, שיכול לשלוח מידע דרך Microsoft ל-Customer Experience Improvement Program.
לחדשה הקודמת לחדשה הבאה ארכיון חדשות