פורום קידום אתרים 50 אחרונות מערכת למקדמי אתרים כלי קידום אתרים מילון קידום אתרים צרו קשר
חדשות קידום אתרים
חדשות קידום אתרים » נשמע מצוין, נשמע גוגל
נשמע מצוין, נשמע גוגל
פורסם ביום ראשון, 17 בדצמבר, 2006

גוגל

בינתיים מדובר בשמועות שטרם אומתו על ידי החברות עצמן, אולם לפי דיווח של הגרדיאן, גוגל ומפעילת הסלולרי אורנג' מנהלות מגעים לפיתוח "גוגלפון". ה"גוגלפון" צפוי לצאת לשוק בשנת 2008.

מהו גוגלפון?

גוגלפון הוא טלפון סלולרי אשר יכלול בתוכו גישה מהירה ליישומים של גוגל, כגון Gmail, Google Calendar ועוד. היצרנית שנבחרה היא חברת HTC הטיוואנית המתמחה בסמארטפונים, מחשבי כף-יד ו-PDA. המכשיר יישא לוגו של אורנג' ושל גוגל והתצוגה בו תהיה דומה לתצוגה של מכשירי iPod.

אינטרנט בסלולרי? מה חדש?

השילוב בין המומחיות של גוגל בתחום החיפוש באינטרנט, הטכנולוגיה הסלולרית של אורנג' והניסיון שגוגל רכשו ביישומי אינטרנט בסלולרי ביפן, בה השימוש בסלולרי לצפייה בטלויזיה או ביצוע קניות הוא תופעה רווחת, עשויים לפתוח עידן חדש בשימוש באינטרנט דרך טלפונים סלולרים.

גלישה באמצעות טלפון סלולרי קיימת כיום, אולם יישומי גוגל אשר יותקנו במכשיר ישפרו את מהירות הגלישה באופן משמעותי ויהפכו את הגלישה באמצעות מכשיר זה לנוחה וטבעית.

יתרון משמעותי נוסף הוא חיפושים מבוססי מיקום. השילוב בין טכנולוגיה סלולרית ומאגרי המידע של גוגל יאפשר למשתמש למצוא בקלות שירותים באיזור בו הוא נמצא ולהתמצא באיזור בעזרת מפות של שירות Google Earth. חסל סדר סרטי אימה בהם הגיבורים נתקעים באישון לילה באיזור לא מוכר ובלית ברירה הולכים לטירה מאיימת שהם רואים מהכביש.

השלכות עתידיות

אנסי ונג'וקי, סגן נשיא חברת נוקיה, הזכיר בהצגת מוצרים בניו-יורק השנה אמירה שלו מאמצע שנות התשעים, לפיה אדם שלא יהיה ברשותו טלפון סלולרי מצהיר למעשה כי הוא רוצה להיות מחוץ לגבולות החברה. ונג'וקי מזכיר שבזמנו אנשים חשבו שההצהרה מנותקת מהמציאות (בלשון המעטה), אולם כיום לכולם יש טלפונים סלולרים. ונג'וקי חוזה שבעוד 10 שנים, הצהרה זו תהיה נכונה גם לגבי שימוש באינטרנט דרך טלפונים סלולרים.

אריק שמידט, מנכ"ל גוגל, אמר בראיון לרויטרס כי השימוש בסלולרי בעתיד צריך להיות דומה למודל הקיים כיום באינטרנט - שימוש חינמי במימון פרסומות. שמידט מודע לכך שייתכן וחזון זה לא יתגשם, כפי שעיתונים אינם ניתנים בחינם, למרות ההכנסה מפרסומות, אולם הוא סבור שכמו בעיתונים, שימוש בפרסומות בסלולרי צפוי, לכל הפחות, להוזיל את העלויות לצרכן.

גוגל בסלולרי שלכם

לחדשה הקודמת לחדשה הבאה ארכיון חדשות